Varanasi

 

Ganga je jedním ze symbolů Indie a proto byla návštěva města, kterým Ganga protéká pochopitelně na mém bucket listu.

 

Rozhodl jsem se navštívit město Varanasi, ve kterém se kromě velmi častého cvičení jógy také konají typické pohřbívací rituály právě u nejznámější indické řeky, Gangy.

 

Z Varanasi mám spoustu zážitků a proto bych začal postupně gradovat až po ty nejzajímavější. Počínaje ranní jógou u Gangy se spoustou místních, kteří se každé ráno kolem 6 hodiny ranní sejdou a každý si sám u východu slunce cvičí. Po odcvičení se pomodlí u řeky, naberou si do dlaně trochu vody, dají dlaň k čelu, řeknou modlitbu a pak trochu vody odsrknou. I přes nadměrné znečištění vody je to posvátná řeka a tudíž jim pití oné vody nejspíš nepřijde tak nehygienické, až odporné jako třeba mně. 

 

Dále stojí za zmínku jedno z nejlepších pití, které jsem kdy ochutnal, Lassi. Už jen kvůli tomuhle bych se do Varanasi určitě znovu vrátil, protože ač jsem jej měl i na mnohých dalších místech, nikdy se ani zdaleka přiblížilo tomu Lassi z Varanasi.

B1FC8408-CEF3-451B-A80A-5E3D50C92CA2 

Když už jsem u Gangy byl, musel jsem se v ní i vykoupat. Trochu jsem se sice bál potencionálních infekcí, ale neodpustil bych si, kdybych do ní alespoň jednou nevlezl. Šel jsem do vody pouze ve spodním prádle až po pas a pak se jen “posadil” a byl ve vodě po krk. Jakmile jsem si všiml připlouvajícího těla mrtvé krávy, okamžitě jsem vyběhl ale ven. Byl jsem samozřejmě celému okolí za atrakci, a to i přes to, že jsou na bělochy poměrně zvyklí. Prý je moc nevidí se koupat.


DA2D0C71-E1F8-4DA6-899B-8BBCFBF1C3D0

Také bych zmínil, že ve Varanasi to bylo poprvé a doposud naposled, kdy jsem se na cestách “bál nebezpečí”. Jednou mě takhle na ulici zastavil pán, Milan, dali jsme se do řeči a po chvíli mi ukazoval místní manufaktury, nutno podotknout, že již byla tma. Po cestě se k provádění manufakturami přidal i jeho kamarád. Zastavili jsme si u jednoho ze spousty stánků, abychom si koupili kredit na telefon. U tohohle stánku mě velmi silně a hrubě zatáhl za ruku úplně cizí pán, s vykulenými oči se díval na mé dva “průvodce” a na mě, jediné co řekl bylo “run” a šel směrem k nim, aby jim vlezl do cesty a já měl asi jednodušší zmizení v davu. Samozřejmě jsem neriskoval a zmizel, proč by mě taky náhodný člověk na ulici takhle varoval před někým, kdyby nevěděl, že pravděpodobně mají postranní úmysly. Nic se ovšem nestalo a já doteď nevím, jestli by se něco vůbec stalo.

 

Můj nejsilnější zážitek z Varanasi je z mé cesty na druhou stranu Gangy, kde již nebylo město, jen taková menší písečná pláž. Na pláži jsem prvně našel půl kravské nohy, prakticky jen tlející kopyto s kouskem masa. Věděl jsem, že tím to určitě nekončí. A ono neskončilo. Po chvíli jsem téměř zakopl o malou lebku s páteří, určitě se jednalo o dětskou lebku s páteří. Následovalo pak již “jen” několik kostí a velkých lebek.

0A667E3D-6225-451B-A554-43B18F9969DE

Varanasi je ovšem nádherné, i když velmi znečištěné, město. Pokud máte někdo v plánu vyrazit do Indie, tak za sebe na 100% doporučuji, každý si tam najde něco pro sebe.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení