O lidech v Nepálu

 

Na základě žádosti na naší instagramové stránce dnes napíši něco málo o tom, jak jsem obecně vnímal lidi v Nepálu.

 

O mých prvních, smíšených dojmech nabitých z krádeže a následného navrácení telefonu jste se již mohli dočíst dříve. Teď bych sdílel můj pohled s odstupem času a nově i se zkušeností obchodní spolupráce.

 

Co se mi na povaze Nepálců líbí a zároveň mě to neskutečně vytáčí je to, že si s ničím nic nedělají, nemají starosti, netlačí je čas, nemají pevně nastavená pravidla. Prostě žijí momentem. 

 

Abych uvedl příklad. Když jsem chtěl odjet jeepem, neměli nastavený čas odjezdu ani příjezdu. Jen mi řekli, že až se naplní jeep lidmi, vyjedeme a přijedeme až přijedeme. Nebo teď při objednání batohů mi řeknou, že je pošlou až je vyrobí.

42308B00-4ABD-48C0-BBEB-0D4DA763D067

Lidé, kteří bydlí v horách jsou ještě více flegmatičtí. Nemá je co trápit, protože mají vše. Nebo aspoň vše co potřebují. Mají zahradu, pitnou vodu a střechu nad hlavou. Tihle lidé jsou nejštědřejší a nejmilejší. Byli jediní, kteří nechtěli peníze po mně, ale naopak se podělili o to málo co měli a to jen protože chtěli být pohostinní. Děti v horách jsou neobvykle vychované, slušné, poslušné a pracovité. 

D8DA53A9-B402-49FC-A098-96BE7D495BEE

V Nepálu si často lidé hodně pomáhají navzájem. Možná i proto, že spousta z nich ví, jaké to je v být v těžké situaci a jak i malá pomoc dokáže někomu situaci ulehčit. Já vždy jen přihlížel a snažil se od nich co nejvíc naučit.

 

S Nepálci je také velmi zajímavá obchodní komunikace, ani trochu podobná té naší standardní. Když jsme jednou řešili novou objednávku batohů, byla spousta komplikací a kolega říkal, že by ji s nimi chtěl vykomunikovat on. Po pár zprávách mého kolegy a Surena mi Suren (syn majitele manufaktury, od které jsme právě batohy objednávali - více se dočtete v “spolupracujeme s”) napsal, že s kolegou nic nechce řešit, že by to nefungovalo a objednávku s komplikacemi jsem musel dořešit já. Od té doby kolega nemá ani chuť nic podobného znovu zkoušet. Zakládají si hodně na vybudovaných vztazích a na důvěře. Člověk s nimi musí být velmi trpělivý. 

 

V Nepálu je spousta šikovných, zručných, kreativních lidí, co velmi elegantně vše vyřeší a to i bez ohledu na to, jak to vypadá. Nejsou moc důkladní, hrají vše spíše na funkčnost.

3FF5860A-AC30-4F7C-A60E-4847638FB973

Obecně mohu říci, že lidé v Nepálu na mě působili velmi pozitivně, cítil jsem se celou dobu bezpečně a šťastně, opravdu umí vytvořit pohodlnou atmosféru.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení