Návrat domů

 

I když to není můj nejoblíbenější zážitek, tak je neméně zajímavý než ty ostatní. Já se nikdy domů moc netěšil, tentokrát obzvláště. Věděl jsem, že Nepál na nějakou dobu neuvidím a musel jsem se vrátit do tvrdší reality.

 

Vracel jsem se přes Bratislavu a samozřejmě jsem měl pořád vibe Nepálu (viz obrázek) - barevný šátek, alibaba pants z desítek druhů látek, různobarevné triko ze záplat, batoh z konopí a velká kožená kabelka. Po téměř třech měsících bez komunikace v češtině mi dělalo problém si uvědomit, že mi lidé již budou rozumět i česky. Nejednou jsem slyšel ''haha, hele jaký homeless'' na nádraží a tak podobně, tak jsem radši pořád předstíral, že nerozumím. Lidé se na mě dívali se zvláštním výrazem a ohlíželi se po mně. To co v Nepálu bylo normální se rychle změnilo ve společensky nepřijatelné. Mně to bylo poměrně jedno, i Vy byste neměli tolik dbát na ostatní a prostě se cítit dobře.

Domů jsem přijel neohlášen, nikdo mě nečekal a ani mě nikdo nepoznal. Ale taková překvapení mám nejradši.

1CDD6EFE-0CBB-4740-894F-D2A55A0295AA

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení