Blog z cest

 

 

Vždy jsem rád, když můžu s někým sdílet své oblíbené zážitky ze svých cest proto jsem vytvořil tuhle rubriku. Pokud vás nějaké téma zaujme, budu moc rád, když ho rozkliknete a přečtete si něco málo o mých malých dobrodružstvích, které denně zažívám na svých cestách. Podělte se i vy o své zážitky z cest! Své osobní příběhy, které jsou spjaty s našimi batohy označte hasthagem #batohamanacestach nebo nám je pošlete na náš instagram a my Vás za to odměníme!

 

 

 

 

 

 

 

 
Bidhar nagar

Jedním z mých cílů před odjezdem do Indie bylo navštívit čajové plantáže a to ideálně v Darjeelingu, odkud je nejlepší čaj na světě. Do Darjeelingu jsem se zatím nepodíval, ale řekl bych, že jsem navštívil mnohem lepší čajové plantáže při své cestě po Indii.    Moje maminka říká “ty máš víc štěstí než rozumu!” a ono se to opět potvrdilo. Seděl jsem takhle v Delhi na vlakovém nádraží a dal se se mnou do řeči pán z Kolkaty a já mu říkal jak mám v plánu jet i do Darjeelingu. Oznámil mi, že kvůli po...

Agra

Vydat se do poprvé do Indie a vynechat Taj Mahal? Samozřejmě nepředstavitelná hloupost.

Co se týče obecných informací a zajímavostí o výstavbě a historii Taj Mahalu, tak těch na internetu najdete miliony a já bych vám nebyl schopen podat žádné doplňující informace, snad jen pouze osobní, nezaujatý pohled na okolí Taj Mahalu, který na internetu jen tak nenajdete.

Varanasi

 

Ganga je jedním ze symbolů Indie a proto byla návštěva města, kterým Ganga protéká pochopitelně na mém bucket listu.

 

Rozhodl jsem se navštívit město Varanasi, ve kterém se kromě velmi častého cvičení jógy také konají typické pohřbívací rituály právě u nejznámější indické řeky, Gangy.

O lidech v Nepálu

 

Na základě žádosti na naší instagramové stránce dnes napíši něco málo o tom, jak jsem obecně vnímal lidi v Nepálu.

 

O mých prvních, smíšených dojmech nabitých z krádeže a následného navrácení telefonu jste se již mohli dočíst dříve. Teď bych sdílel můj pohled s odstupem času a nově i se zkušeností obchodní spolupráce.

Průměrný den při výstupu na Mt. Everest

 

Za jak dlouho a za kolik peněz se dostanete do základního tábora Mt. Everest již víte, teď ale jak bude vypadat váš průměrný den? Nebo spíše, jak vypadal můj průměrný den?

 

Po celou dobu budete mít hlavně chodící dny, ty odpočívací a aklimatizační popisovat nebudu, to člověk jen sedí, povídá si, hraje hry a dívá se z okna.

 

Na Mt. Everest a zpět

 

Minule jsme se seznámili s šerpy a průvodci v nepálských horách, dnes vám prozradím jak se dostat do základního tábora nejznámější hory, Mt. Everest.

 

Základní tábor je těsně před horou samotnou, všichni, kteří se nejvyšší horu na světě snaží zdolat začínají právě tady.

 

Práce šerpy a průvodce

 

V minulém blogu jsem zmínil, že lidé v Nepálu jsou velmi ekonomicky závislí na turistech a dnes bych vám rád napsal něco o práci šerpů a průvodců po Himalájích.

 

Do hor se můžete vydat sami bez doprovodu pouze do určitých výšek, tyhle výšky vám ale budou bohatě stačit, věřte mi, není jednoduché se do nich dostat ani s průvodcem a šerpou.

Pro a proti turistů

 

V minulém blogu jsem slíbil, že vysvětlím, z jakého důvodu mají v Kathmandu policejní stanici zvlášť pro turisty.

 

Nepál na tom není ekonomicky bůh ví jak dobře, je obklíčen ekonomickými giganty a má převážně hornaté území. Hlavním zdrojem přínosu peněz a roztáčení pomyslného ekonomického kola je právě turismus. Vláda a ani lidé si nemohou dovolit, aby se turistům v Nepálu nelíbilo. Přece jen by mohli dát špatné doporučení svým známým, pomluvit na internetu či již znovu Nepál nenavštívit. 

Co bych si počal bez telefonu?


Po krkolomném přechodu hranic, o kterém se můžete dočíst v minulém blogu, mé strasti v Nepálu neskončily.

Proč dělat něco jednoduše, když to jde složitě

 

První zážitek z mého deníku - přejezd z Indie do Nepálu

Nahoru
13 položek celkem