Příběh

Příběh vzniku Batohamy

 

Vždy jsem věděl, že ihned první letní prázdniny po dovršení 18 let mi již nikdo a nic nebude bránit v tom, abych se konečně sám vydal na dvouměsíční poznávací cestu s batohem. Rozhodl jsem se pro vycestování do Indie a Nepálu. Pro Indii jsem se rozhodl protože je cestovatelsky velmi různorodá. Pro Nepál protože miluju hory, od malička jsem jezdil aspoň na ty české kopce, jak lyžovat, tak po nich jen chodit.

Každý den jsem potkával nové lidi, většinou místní a jelikož jsem byl na cestě sám, neměl jsem si ani s kým jiným povídat. Na mnohých místech jsem viděl, že lidé jen nastavují ruce a chtějí peníze od turistů. Nelíbilo se mi to z mnoha důvodů. Počínaje tím, že jakmile jsem někomu ty peníze dal já, či jiní, nikdy jim to nestačilo a chtěli více. Dále kvůli tomu, že jakmile dostal peníze jeden, objevilo se 10 dalších, co peníze chtěli také.

Kromě nových lidí jsem se denně setkával s novými produkty a zbožím, které mě sice oslňovalo, ale v batohu jsem na to všechno neměl dost místa. Jelikož se převážně jednalo o místní výrobu, bylo mi jasné, že se mi to zpětně ani nepovede na evropských trzích dohledat, jelikož si tyhle malé, sofistikované manufaktury nemohou dovolit globální export. 

A právě tohle mi vnuklo myšlenku na vytvoření Batohamy.

V Nepálu jsem se při mém výšlapu do základního tábora Mt. Everest setkal s batohy vyrobenými z hempu (= konopí), o kterém jsem již něco málo věděl. Nicméně má dosavadní vědomost nebyla nic ve srovnání s možností setkání se s ruční výrobou oné tkaniny. Batohy mi okamžitě vpadly do oka, nejen kvůli svému vzhledu ale také kvůli všem svým výhodám (od pevnosti materiálu až ekologičnost a originalitu). Věděl jsem, že jestli s projektem Batohama někdy začnu, bude to právě s těmihle batohy. 

Před odletem z Nepálu jsem v ulicích Káthmandů viděl také peněženky, které upoutaly mou pozornost. Po chvíli jsem se seznámil s majitelem malého obchůdku a následně i s jeho synem. Vzali mě do své rodinné manufaktury, kde mi téměř na počkání ušili peněženku, kterou jsem si sám nadesignoval, tušil jsem již tehdy, že se buduje dobrý vztah a to jak na obchodní, tak přátelské rovině. 21284512_1438498746187119_1520799006_o-0

 

Celá příprava projektu nebyla snadná, potřeboval jsem pomoc. S mým dlouholetým kamarádem Davidem jsme se dohodli, že se do projektu pustíme spolu, díky jeho zkušenosti s podnikáním se celý start ulehčil. Po prvních pár měsících fungování s pozitivní odezvou, která nás neskutečně motivuje, jsme se společně rozhodli zainvestovat více prostředků, energie a času s vidinou rozšíření sortimentu pro vás a s vidinou rozšíření potenciální klientely v Evropě pro další malé manufaktury rozvojových zemích.21284512_1438498746187119_1520799006_o-0

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz